ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6877648
*
nr 687 7648
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 100
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 21:32:30
1
1.500 kr
21/3 12:42:22
2
2.100 kr
21/3 13:00:53
1
Vinnande bud
21/3 13:01:36
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 687 7648
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 100
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 21:32:30 | 1 | 1.500 kr |
21/3 12:42:22 | 2 | 2.100 kr |
21/3 13:00:53 | 1 | Vinnande bud |
21/3 13:01:36 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23